Minorit
Les Petites Visions
Joensuun Kataja
Joukkueen teema: Tyttöbändi
Joukkueen keski-ikä: 11,06
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Alarivi vasemmalta: Iida Hurskainen, Kerttu Hartikainen, Oona Paukkunen, Sanni Sallinen (C), Julia Lappalainen, Neea Stranden
Keskirivi vasemmalta: Emmi Parppei, Iida Nygren, Nea Pietarinen, Mimmi Ruotsalainen, Emilia Leinonen, Ksenia Koshevaya
Ylärivi vasemmalta: Emilia Timonen, Angelina Autio, Lotta Adaam, Aino Laukkanen, Kiia Levanoja, Neea Koponen (C
Valmentajat: Elina Yrjölä ja Sara Tuhkanen
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Kirsi Vallius-Leinonen, Minna Nygren ja Maaret Pietarinen
Golden Diamonds
Jyväskylän Taitoluisteluseura ry
Joukkueen teema: Timanttisirkus
Joukkueen keski-ikä: 10,2
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Emma Häkkinen, Merina Takanen, Minttu Selänne, Emilia Schemeikka, Emilia West,
Vilja Tikkinen, Elsa Greenlees, Alina Nyyssönen, Moona Tammelin, Laura Seriola,
Ronja Kumpulainen, Oili Koskela, Vanessa Salo, Viia Vilander, Ida Taavitsainen,
Olga Javoronkova, Laura Tuononen, Ruut Nieminen, Ester Rantala
Valmentajat: Laura Spridovitsh, Mira Korpinen
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Riina Vilander, Heidi West
Ice Melody
Tikkurilan Taitoluisteluklubi ry
Joukkueen teema: Venäläinen tanssi
Joukkueen keski-ikä: 10,9
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Wenla Liivalahti, Tuuli Lehtimäki, Edith Räisänen, Emma Talso, Julia Koskinen, Ida Nyman, Laura Lehtimäki (A), Sanni Varpula, Linda Kylkilahti, Elli Tuominen, Hilla Oksman, Christina Smullen, Soma Zaki, Nea Palkki (C), Inka Airola, Sofia Hautala, Miisa Okkonen, Jenni Kaartinen (A), Fanni Olkkonen ja Silja Isoaho
Valmentajat: Katariina Luotonen ja Sara Vedenoja
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: joukkueenjohtajat Pirjo Kaartinen ja Hanna Tuominen
huoltajat: Mari Isoaho, Johanna Talso, Hanna Tuominen ja Hanna Välitalo
Minores Aboenses
Turun Riennon Taitoluistelu ry.
Joukkueen teema: Afrikan tähti
Joukkueen keski-ikä: 11,2
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Maija Männistö, Ida Niemi, Venla Silfver, Elsa Viikari, Sara Kalske, Mikaela Haapanen, Linnea Annunen
Helena Terho, Aino Männistö, Ida Rantasaari, Meri Tykkyläinen, Arianna Mäki, Elsa Lounaja, Aava-Maija Iivonen
Julia Niinijärvi, Kiia Kallio, Armi Grönman, Laura Kaistaniemi, Maija Sirviö, Veera Laine, Lumi Peterson, Nellie Wennström, Siiri Solalinna (puuttuu kuvasta)
Valmentajat: Marie Koski-Tuuri, Sara Millner, Nella Rautava, Eveliina Välimaa
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: joukkueenjohtaja Milla Viikari
huoltajat Auli Iivonen, Elina Männistö, Anne-Mari Laine, Nina Niemi, Taija Silfver
MiniMints
Helsingin Taitoluisteluklubi
Joukkueen teema: Kutsukaa palokunta!
Joukkueen keski-ikä: 11,2
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Eturivi: Venla Inha, Iiris Jaatinen, Minni Turtiainen, Hertta Piilola, Lotta Toivanen, Christal Rautiainen, Irene Heinonen, Tyyne Kujala
Toinen rivi: Elsa Oksanen, Ifeoma Obi, Maria Merkouraki, Emmi Jousa, Sissi Sarjanen, Anni Turunen, Julia Grekelä, Sani Teerimäki
Kolmas rivi: Lara Sundberg, Ida Kettunen, Emelie Lindeman, Ada Pieninkeroinen, Lotta Tengvall, Lotta Karvonen, Stella Käsnänen, Moona Laitinen, Nelli Kummu
Takarivi: Netta Änkö, Joana Kyber, Miiu Ojamies, Helmi Häikiö, Viivi Euren, Linnea Lehtinen, Katri Jäppinen, Thea Salovaara
Valmentajat: Milja Sarkkinen, Anni Kröger
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Joukkueen johtajat: Salla Häikiö, Sini-Tiina Sundberg
Huoltajat: Satu Jaatinen, Tarja Jäppinen, Marianne Kyber, Arjaleena Paavola, Heli Pieninkeroinen
Mini Dreams
Myllypuron Taitoluisteluklubi
Joukkueen teema: Tuulenpoika
Joukkueen keski-ikä: 11,1
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Daniela Dankov, Iida Turunen, Mirjam Keskitalo, Miranda Dyrmishi, Erika Mylius, Bettina Dag, Anna Häkkinen, Oduwa Igbinoba, Federica Fusaro, Henna Ollikainen, Nea Kuosma, Annabel Posti, Jessica Reimann, Jenna Ekman, Jana Omeltsenko, Helmi Balk, Gabriela Kähär, Saana Luhtaniemi, Sofia Mägi, Melisa Hiienkoski, Siiri Kujala, Adesuwa Igbinoba, Emilia Malinen
Kuvasta puuttuu Kia Moisander
Valmentajat: Emmi Kivistö, Stefan Zins, Vilma Mankonen
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Joukkueenjohtaja Ari-Pekka Dag
Huoltajat Marianne Jalova, Susanna Panula
Valley Bay Synchronettes
Espoon Jäätaiturit ry
Joukkueen teema: Zorron tyttäret
Joukkueen keski-ikä: 10,9
Joukkue aakkosjärjestyksessä:
Airola Anni, Annala Iida (C), Annala Sanni, Bäckström Vivian, Finnig Miili, Halenius Essi, Hynninen Freja, Hyttinen Olivia, Hänninen Olivia (A), Jaamala Aada, Kankaanranta Iida (A), Koistinen Noora, Kulo Iida, Lampi Iiris, Lehtolammi Lilja, Leppälahti Nicola, Mylläri Nelli, Mylläri Netta, Oksanen Helmi, Pyykönen Venni, Päiväniemi Matilda, Rantala Milena, Rautee Aliina, Saari Wilma, Savin Saga, Seppänen Siiri, Tainio Erika, Toivonen Emmi, Vesa Laura, Välivuori Vilma
Valmentaja: Riikka Paasonen
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Mervi Toivonen ja Maaret Kulo, joukkueenjohtajat
Kati Gilojev ja Riina Rautee, huoltajat
Team El Mar
Lahden Taitoluistelijat
Joukkueen teema: Merirosvokeijut
Joukkueen keski-ikä: 10,8
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Alina Hänninen, Taika Pelli, Inkeri Mallat, Milia Sirén, Silja Kalliokoski, Tytti Orha, Elli Orha, Sonja Grönlund, Venla Uusitalo, Ronja Kuustie, Emmi Savelius, Ronja Pönkänen, Maria Haapalainen, Milja Rautiainen, Maria Lehtola, Anna Talka ja Katariina Jaakonsaari
Valmentajat: Hanna Luostarinen ja Jenni Metzner
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Katja Mallat, Hanna Kalliokoski ja Liisa Lehtola, Birgitta Savelius
Rainbows
Espoon Taitoluisteluklubi
Joukkueen teema: Sinfoniaorkesterin sävelet
Joukkueen keski-ikä: 11,2
Kuvassa vasemmalta oikealle, edestä taakse:
Alarivi vas: Pitkänen Pinja, Manninen Vera, Henttonen Julia, Aalto Juliana, Soininen Minea, Hautamäki Iida, Raivio Anna, Viitanen Leea
Keskirivi vas: Sneck Vilma, Inkala Ida, Ångerman Jessica, Murtola Kristina, Airisto Anni, Vanhatalo Ellen, Hilpinen Sanni, Varis Tessa (A), Saelan Marie, Valtavaara Jenna, Viljakainen Petra
Ylärivi vas: Henttonen Amanda, Kotituomi Tinka, Kämäräinen Reeta, Ramirez Hertta, Lahtinen Elli (C), Paakkinen Elsa, Holopainen Jenni (A), Viinikka Eni, Ekholm Vilhelmiina, Paakkari Enja, Kuusisto Maria, Vuorenmaa Vilma
Kuvasta puuttuu Ruohela Ines
Valmentaja: Sanna Tuomisalo
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Joukkueenjohtajat: Petranella Varis ja Johanna Hilpinen
Huoltajat: Tiina-Mari Soininen ja Kati Viljakainen
GoldenEdges
Kaarinan Taitoluistelijat
Joukkueen teema: Merikapteenit
Joukkueen keski-ikä:
ylärivi vasemmalta:
Valma Wasenius, Ada Sohlström, Veera Minni, Emilie Rintanen, Nuppu Humalisto, Kristiina Kunnari, Sofi Suoyrjö, Olivia Alcenius, Amanda Riski
Keskirivi vasemmalta:
Sofie Grönvall, Pihla Perkkiö, Emma Oksanen, Karoliina Peltonen, Frida Laine, Siiri Koivu, Aida Paukku, Linda Sergelius
alarivi vasemmalta:
Heini Perkkiö, Essi Iinattiniemi, Venla Laisila, Kiana Miettinen, Iida Kummala, Lumikukka Oksanen, Juulia Tanttari, Lilian Hägg, Elli Särkelä
Valmentajat: Siiri Eskelinen, Janita Louhelainen
Joukkueenjohtajat ja huoltajat: Piritta Laitakari, Katja Marniemi, Elina Perkkiö, Heidi Minni